• Свеж
Холден со модерен сет за јадење од 5 парчиња од средниот век, природен

Холден со модерен сет за јадење од 5 парчиња од средниот век, природен

DEN 3999.84

Од стока
Во магацинот

Овој елегантен сет за јадење на модерниот стил Пауел Холден во средниот век е совршен центар за семејни собири и оброци. Елегантните силуети ја отелотворуваат благодатта и едноставноста на класичното движење за дизајн, додека рачното навоени седишта за јаже помагаат да се евоцира повеќе рустикална и добредојдена атмосфера. Комплетот вклучува табела од 36 ”x 60” со прекрасен фурнир од гума од дрво што обезбедува многу лажица за 6, како и 4 или 6 столчиња, секоја со удобна шема на корпа. Сите парчиња се изработени од цврсто дрво за долгорочна издржливост. Мерки за табели на 36 "L x 60" W x 30 "H и седишта 6 удобно. Поставете 4 столчиња со убави заоблени потпирачи за грб нудат удобна поддршка. Столчињата за јадење добро се вклопуваат во најразлични поставки во вашиот дом. Столици и трпезариска маса имаат удобни места направени на рачно заводно јаже. Елегантен дизајн на средновековноста со рустикален елементи создава совршен центар за забавни гости и семејство. Табелата и столчињата се обоени во блескава природна завршница. Сите парчиња имаат лизгање на нозе за да ги заштитат вашите подови. Потребно е склопување. Скандинавскиот урбан Бохо Бохем Мид -Ценкурарна модерна преодна. Сет за јадење, парчиња акцент, сет на кујнски маса, дополнително седење, естетско средновековно.

Детални спецификации

Додатоци на производи