• Свеж
Комплет за сопирање на сопирачката на сопирачката на предната улица со црвен прашок обложени дебеломер KC6082A- одговара на Субару БРЗ

Комплет за сопирање на сопирачката на сопирачката на предната улица со црвен прашок обложени дебеломер KC6082A-

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Овој комплет е специјално направен за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки постојки под најинтензивни услови. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Поминете повеќе време уживајќи во она што е најважно - погонот. Комплет за сопирање на сопирачката на сопирачката за напојување со црвен прашок со црвен прав CC6082 A-26. Поточно дизајниран за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки запирања под најинтензивни услови. Z26 керамичка формула Z26 јаглеродни влакна нуди екстремни перформанси на сопирањето, дизајнирани за мускулни автомобили и возила за изведба. Позлата со сребрена цинк дихромат се применува на сите дупчат субару BRZ 2019-2013; Toyota 86 2019-2017.

Детални спецификации

Додатоци на производи