• Свеж
Специјализирана работа со полиестер на Црвениот Капќ

Специјализирана работа со полиестер на Црвениот Капќ

DEN 527.52

Од стока
Во магацинот

Оваа специјализирана работа за работа е до секоја задача. Нашата удобна ткаенина Touch Tex Pro ™ нуди супериорна технологија за задржување на бојата и ослободување на почвата, така што вашата униформа е секогаш чиста, јасна и подготвена за работа. Овие дното остануваат безбедни од каква било хаос, прехранбената индустрија може да ви го фрли патот. Достапни во цврсто бело, овие панталони се изградени да траат со 100% откачен полиестер. Ниту копчињата не значат помалку поправки и дополнителна заштита. Touch Tex Technology обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки со уште помека рака. Многу џебови за чување на алатките за трговија. Ги исполнува барањата за преработка на храна. Заврши без забивање. Индустриски алишта пријателски.

Детални спецификации

Додатоци на производи