• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Акварел мапа на Јужна Америка“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Акварел мапа на Јужна Америка“ платно уметност од Мајкл Томпсет

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : Map Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има акварелна силуета на Централна и Јужна Америка. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Томпсет „Акварел мапа на Јужна Америка“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи