• Свеж
Културен бисер на слатководни и 1- карат Т.Г.В. Аметист, розов топаз, бел топаз и роза де Франс Стерлинг Сребрен коктел Кластерски прстен

Културен бисер на слатководни и 1- карат Т.Г.В. Аметист, розов топаз, бел топаз и роза де Франс Стерлинг Сребрен

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Запрете ги сите со вашата изјава во стилот со овој опуштен прстен за коктел Миабела. Изработен во бујно сребро сребро, овој исклучителен прстен има 7,5-8мм и култивирани бисери од слатководни бисери од 6,5-7 мм во центарот. Овој прекрасен прстен, исто така, прикажува два пикави со аметистички камења со аметистици (6х4мм), круша, сет на роза Де Франс Гемстон (5х3мм), маркиза (5х2,5 мм) и тркалезна (тркалезна мачка ( 2,5x2.5мм) Пинк-поставени розови камења од Топаз и седум тркалезни, поставени бели скапоцени камења со бели топаз (1,5х1,5 мм) сместени во дизајн на кластери. Полиран до брилијантност, прстенот на сплит Шанк е совршен за вечерната забава. Направено во сребро. 7,5-8мм култивиран слатководен бисер. 1-3/8 CT T.G.W. Аметист, Пинк Топаз, Бели Топаз и Роуз де Франс. Аметист пресек : круша. Пинк Топаз сечење : Маркиз и круг. Белиот Топаз се сече : круг. Роуз де Франс Исечен : круша. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,6мм. Коктел прстен. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи