• Свеж
Грда маичка за Божиќни празници на Ханес, Големина S- 2xl, екипаж за новини за празници

Грда маичка за Божиќни празници на Ханес, Големина S- 2xl, екипаж за новини за празници

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Подготвени да бидете хит на празниците? Без разлика дали сакате џуџиња, мачки или канцелариски забави, сигурно ќе се чувствувате подобро отколку што изгледате со оваа удобна графичка маичка. Плус, ќе ми биде драго да знаете дека е направено со до 5% рециклиран полиестер од пластични шишиња, така што и помагате на околината! Мирна тежина од 50% памук / 50% полиестерско руно. Пространа, опуштено вклопување овозможува лесно поставување . Истегната мини-ретка ги завршува манжетните и полите . Забава и несериозна празничка графика. Целата удобност на Ханес со нашата позната јака без ознаки!. Земја на потекло : Хондурас. Содржина на ткаенина : 50% памук, 50% полиестер. Упатства за нега : Машинско миење ладно со како бои, внатре надвор ако е украсено. Користете само нехлор кога е потребно. Tumble Dry Ship. Ладно железо ако е потребно. Не декорација на железо.

Детални спецификации

Додатоци на производи