• Свеж
Манор Парк на отворено внатрешен двор за јадење, парче, повеќе бои и стилови

Манор Парк на отворено внатрешен двор за јадење, парче, повеќе бои и стилови

DEN 6399.84

Од стока
Во магацинот

Оваа 7-парта за јадење на отворено, сет од Манор Парк, ќе го надополни вашиот простор за живеење на отворено со својата завршница на природно жито од дрво од багрем. Дизајниран со држач за лисја од пеперутка и чадор, овој разноврсен сет за јадење на отворено ќе обезбеди место за јадење на отворено или разговор во тие летни вечери. Одликувајќи се со столчиња за слатки за класичен допир до стилски сет за јадење. Овој сет на внатрешен двор може да издржи временски услови за сигурен на отворено поставено на вашиот двор или палуба. Вклучува трпезариска маса со лист од пеперутка и шест столчиња. Манор парк цврсто дрво со 7 парчиња внатрешен двор за јадење - кафеава со природно зрно финиш изработен од тврдо дрво од багрем. Вклучува кадифен полиестерски перници за удобност. Скриени лисја од пеперутка опфаќаат дополнителни гости. Одржувајте го својот нов изглед со примена на тиково масло по потреба. Не се препорачува изложеност на екстремни температури. Испораки подготвени за склопување со неопходни хардвер и алатки. Табела : 30 "H x 55-79" W x 35 "L Тежина : 85 lbs . Чаир : 37" H x 24 "W x 20" L Тежина : 24 фунти.

Детални спецификации

Додатоци на производи