• Свеж
Остер Болдвин со висок јаглерод не'рѓосувачки челик Сантоку нож

Остер Болдвин со висок јаглерод не'рѓосувачки челик Сантоку нож

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Добијте сечење и ставање во кујната со овој Остер Болдвин 6,5 инчи висок јаглерод не'рѓосувачки челик Сантоту нож. Одликувајќи се со високо сечило од не'рѓосувачки челик од јаглерод и ергономски дизајн на рачката, овој нож може да ја намали вашата храна со леснотија додека раката останува удобна. За да се обезбеди овој нож да остане во главна состојба со години на употреба, проверете дали само миење на рацете. Однесете го дома ова сечило со убав квалитет за вашата кујна денес. Еден нож Сантоку. Материјал : Не'рѓосувачки челик. Заврши : Не'рѓосувачки облик : Сантоку Боја : Сребрена рака за миење на рака само со висок јаглерод не'рѓосувачки челик Ергономска рачка вклучува : една 6,5 "Мерења на ножеви на ножот Сантоку : 11,3" должина, ширина од 1,75 ", висина од 0,75", тежина од 0,35 lb.

Детални спецификации

Додатоци на производи