• Свеж
Кобиц момче и девојче модерна декор повеќебојни области килими и колекција на теписи за деца, мали деца и расадник за бебиња, среќни облаци и планински поглед

Кобиц момче и девојче модерна декор повеќебојни области килими и колекција на теписи за деца, мали деца и

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Овој килим изгледа како прекрасна таписерија само што чека да биде прикажана на вистинското место. Неоценетиот дизајн на планински предели е совршен за додавање на цртичка на Фантазија на кој било амбиент - било да е тоа детска спална соба или простор за возрасни. Раката врежана во Турција за да му го даде тоа 3Д чувство што се истакнува во која било просторија. Мекиот куп на овој килим има зачудувачко комбо на високи планини, елки и облачно небо, затворено со виножито! Точно е исто толку сонувано и живописно како што звучи - плус, целата работа е надополнета со прекрасна шема на пастели во боја. Покрај спалните соби за деца и возрасни, можете да го прикажете и овој килим во дневните центри, градинките и расадниците! Рачно врежан белег на просторијата : Со својата крзнена текстура и живописна боја, нема сомнение дека нашиот килим ќе ја осветли вашата соба во целост. Нашите килими се рачно врежани во Турција за да му дадат дека 3Д се чувствува да се појави. Нашиот килим би била вашата најдобра опција за декорација на собата, ако имате деца, миленичиња или во живо во домот. Добро оди со која било шема или област на вашиот дом!. Ултра-меки полипропиленски материјал : Овој врвен килим за детска област е изработен од високо-одделен полипропилен и природна поткрепа на јута, што го прави екстра мека и лесна за чистење. Не мора да се грижите за пролевање, а меката површина е совршена за домови со деца и миленичиња. Мекиот материјал гарантира дека вашето дете не се повредило додека се забавува!. Меки и удобни : Дизајнот на дното што не се лизга е идеален за дрвени или други материјални подни површини. Овој тепих цврсто се држи на подот за да го спречи вашето дете да се лизне. Килијата за играње во областа ќе ви помогне да го подобрите стилот на вашиот дом и исто така ќе направи совршен додаток во собата на децата. Мека за вашите деца кои се спуштаат низ целиот свет за да избегнат да се повредат! Идеално за време на игра со вашето бебе, дете или дете на која било возраст . Идеална идеја за подароци : Нашиот килим за мека област му дава совршено декоративно и домашно чувство во секоја просторија. Одличен Божиќен подарок или одмор за вашите деца, бебе, внук, внука, мало девојче или момче. Добро е да ја осветлите просторијата и расадник на вашето дете и да го направите просторот повеќе добредојден . лесен за чистење : Прашината и дамките на површината на тепихот можат лесно да се отстранат со миење на рацете или бришење чисто со влажна крпа со ниска температура и мала количина на благ детергент. Откако вашето дете ќе заврши со ползи, тркалање, седење, скокање и одење, треба само да ја избришете играта за игра. Лесно празнење.

Детални спецификации

Додатоци на производи