• Свеж
Русел возрасни мажи и големи мажи L Performance Thermal Termal Durverse Termave Top, големини M-5XL

Русел возрасни мажи и големи мажи L Performance Thermal Termal Durverse Termave Top, големини M-5XL

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

За најновиот елегантен дизајн во облека за термички перформанси, не гледајте подалеку од термичката кошула на Active Base Layer на Russell Men. Меката, лесна поли-спандекс ткаенина е далеку поласкава и издржлива од другите ткаенини, овозможувајќи 4-насочно мобилност на истегнување што ви овозможува да ја преземете хардкор вежбите додека ве одржува топло, прицврстено и изолирано. Совршено за положување, оваа перформанси кошула за базаери му пркоси на ладно и студено време. Победивте да се грижите за градењето на влагата на вашата кожа со својата технологија за влага DRI-Power 360, особено важна кога ќе излезете на падините или да се вклучите во зимски активности. Исто така, има вградена заштита од мирис на Intellifresh, ве одржува без мириси во текот на вашата дневна рутина - нема сомнителни погледи од колегите скијачи овде! Службените споеви на Flatlock не создаваат секаков вид непријатност преку Chafing; Можете да одите, да одите, да одите и сè уште да се чувствувате пријатно. Шевовите на Раглан и зашивањето во контраст во боја додаваат модерна талент, заедно со две рефлексивни логоа (едниот на зглобот и другиот од предната страна) што ќе ви помогне да бидете видливи во услови на слаба светлина. Мажите термили не се повеќе едноставни, монохроматски дизајни. Расел внесе стилски карактеристики во своите термички облеки кои изгледаат исто толку добри како што се справувате со вашата следна авантура или кога уживате во едноставните задоволства на релаксација во затворен простор. Бидете сигурни дека ги спарите овие со активни термички панталони со активен стрии на долната облека. Russell Mean & Big Man's L2 Performance Base Layer Термички долна облека со долги ракави, големини M-5 XL : 4-насочна подвижност на истегнување и флексибилност. DRI-POWER 360 технологија за влага за влага. Цвест на рамен. Раглан цвест. Етикета без ознаки за удобност. Појавување на термички кошули на располагање. Достапно во проширени големини. Машина за перење. Кликнете овде за совпаѓање на Пан.

Детални спецификации

Додатоци на производи