• Свеж
Keepsake Carat T.W. Прстен за редење на дијаманти во сребро од сребро

Keepsake Carat T.W. Прстен за редење на дијаманти во сребро од сребро

DEN 1104.00

Од стока
Во магацинот

Ова чува 1/10 CT T.W. Прстенот за редење на дијаманти е поставен во сребро. Овој прстен има 16 кружни дијаманти (I-J, I3) што формираат форма на дијамант во центарот. Оваа прекрасна дијамантска лента може да биде наредена со други прстени во вашата колекција накит или да се носи сам за да го покаже вашиот стил. Овој дијамантски бенд прави прекрасен подарок за годишнина или која било посебна пригода. Стерлинг сребро. TDW : 1/10 CT. Дијамантска боја : IJ. Јасност на дијаманти : I3. Облик на дијамант : круг. Спакувано во кутија за подароци. Прави совршен подарок за годишнина, роденден, свадба, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката или која било друга посебна пригода или празник.

Детални спецификации

Додатоци на производи