• Свеж
Гербер 3 -та храна природна за бебето жито и расте храна за бебиња, овесна каша од праска од круша, тегла Оз

Гербер 3 -та храна природна за бебето жито и расте храна за бебиња, овесна каша од праска од круша, тегла

DEN 341.76

Од стока
Во магацинот

Gerber Grain & Grow Cere Peach Oatmeal Stage 3 Baby Food има напредна текстура што е совршена за вашиот ползител, така што вие и вашето бебе можете да го искористите најголемиот дел од оброкот, без разлика кој ја држи лажицата. Оваа не-ГМО бебешка овесна каша е направена со природно овошје, и содржи 15 грама цели зрна по порција, што го прави здрав избор за вашето малечко. Совршено за бебиња на возраст од 8 до 12 месеци, оваа фаза на храна за бебиња од Гербер 3 е густо пире со парчиња храна што е само вистинската големина за да му помогне на вашето бебе да започне да управува со повеќе текстури и транзиција во храна за мали деца. Теглите за храна за бебиња Гербер се лесни за отворање и застој, дозволувајќи ви да ги ладите и да заштедите неискористени делови од оваа житарка за бебиња. Здравјето и безбедноста на вашето малечко беше и секогаш ќе биде најголем приоритет на Гербер. Ние сме водач во исхраната на новороденчињата, не само затоа што растеме храна што ќе го нахрани вашето малечко, туку и затоа што знаеме каква храна му е потребна на вашето малечко. Дванаесет пакет од 6 мл тегли од жито од гербер и растат круша праска од овесна каша фаза 3 храна за бебиња. Бебе житни култури со напредна текстура совршена за бебиња кои ја започнуваат транзицијата во храна за мали деца. Направено со природно овошје и цели зрна за здрави оброци за храна за бебиња. Не-ГМО бебе овесна каша со 15 грама цели зрна по порција. Дебело пире има парчиња храна што е само вистинската големина за да му помогне на бебето да започне со управување со повеќе текстури. Фаза 3 храна за бебиња што е подготвена да служи за седење, надгледувани деца. Доаѓа во тегла за храна за бебиња што е лесно да се отвори и да се ревидира. Здравјето и безбедноста на вашето малечко беше и секогаш ќе биде најголем приоритет на Гербер. Ние сме водач во исхраната на новороденчињата, не само затоа што растеме храна што ќе го нахрани вашето малечко, туку и затоа што знаеме каква храна му е потребна на вашето малечко.

Детални спецификации

Додатоци на производи