• Свеж
Gladwin лесен бетон на отворено дрво што гори квадратен оган јама, темно сива

Gladwin лесен бетон на отворено дрво што гори квадратен оган јама, темно сива

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Претворете го вашиот простор на отворено во омиленото место на сите за разговор. Со квадратна структура на лесен бетон со мазна завршница, нашата оган јама што гори дрво не само што нуди неверојатна надградба во стилот, туку е исто така совршена за забави заради неговиот лесен аранжман за седење и удобни додатоци, вклучително и екран на искра и покер. Од интимни разговори околу пријатниот оган до starвездички во ладни летни ноќи, нашата прекрасна оган јама нема да има проблем да ги собере сите заедно со часови квалитетно време. Светла тежина од бетон : Оваа оган јама е конструирана со лесен бетон кој нуди елегантен, мазен изглед. Обликот овозможува лесен аранжман за седење за вас и вашите гости, обезбедувајќи светлина и топлина наоколу за време на тие студени вечери. Изгорување на дрво : Оваа оган јама нуди простор за да ги запалите дрвјата со леснотија. Со вклучена решетка, можете да ги поставите овие логови на врвот и да ја фатите пепелта под. Забележете, ова не е пожарна форма што е компатибилна со гас. Вклучени се : Со безбедност Прво на ум, оваа огнена јама доаѓа со капакот на екранот на мрежи што спречува да избегаат од џемпери и искри. Ова исто така доаѓа со покер, кој безбедно ви помага да го поттикнете огнот, како и безбедно да го подигнете капакот без загриженост за горење. Димензии : Изберете додаток што е совршена големина за вас и вашиот мебел. Оваа оган јама е 29,00 ”W x 29,00” d x 11,75 ”H.’ Е сакаш колку може да се трансформира вашиот простор со едноставно додавање на оваа шармантна оган јама. Не собрание : Оваа оган јама доаѓа подготвена да ја користи директно од кутијата . Не е потребно собрание. Вклучува : една (1) оган јама. Материјал : лесен бетон. Заврши : Темно сива. Горење на дрво. Не е потребно собрание. Димензии : 29,00 инчи длабоко x 29,00 инчи широк x 11,75 инчи високи.

Детални спецификации

Додатоци на производи