• Свеж
LED сијалица со LED сијалица, тела, растат спектар, 800.

LED сијалица со LED сијалица, тела, растат спектар, 800.

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Сакате растенија што ќе ја разнесат конкуренцијата? Живописот? Grow Featture обезбедува максимална фотосинтетичка ефикасност за здрав раст на растенијата и живописна заситеност на бојата? Сите додека користите 40% помалку енергија од осветлувањето на HPS. Овозможува максимален интензитет на светлина со зголемено фотосинтетички активно зрачење (PAR) потребно за поддршка на растот, развојот и приносот. Заштедете време, енергија и пари користејќи ги најефикасните LED растат светлина достапни свежо вкусните култури произведени за време на зимските постојани жетви за садење цела година LOD Vividgro LED сијалица, тела, растат спектар, 800.

Детални спецификации

Додатоци на производи