• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Ирис поле 2“ платно уметност од Мерион Роуз

Трговска марка ликовна уметност „Ирис поле 2“ платно уметност од Мерион Роуз

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Marion Roseubject : Panderstape Style : Cottage Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фарма на виолетови цвеќиња со штала зад нив. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мерион Роуз „Ирис поле 2“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи