• Свеж
Редовно вклопување со долги ракави за маж со долги ракави на Wrangler®, големини S-5XL

Редовно вклопување со долги ракави за маж со долги ракави на Wrangler®, големини S-5XL

DEN 287.68

Од стока
Во магацинот

Редовно вклопување на долгиот ракав за маж со долги ракави, со големина S-5xlnothing, вели дека кампот подготвен како оваа долга ракав четкана фланелна кошула од Wrangler. Со сите карактеристики што ги сакате во овој автентичен стил на Wrangler, оваа кошула е главен гардероба за работа или игра. Класична карирана шема со два џебови со размавта и западни јаки ја прави оваа обична кошула да изгледа одлично со фармерки или каки. Мекиот памук мешавина од четкана фланелна ткаенина се чувствува екстра мека против кожата. Носете го одвртено над вашата омилена мета за секојдневен, секојдневен изглед или влечете го со вашиот омилен појас. Фланелна кошула. Редовно вклопување. Затворање на копчињата. Две предни џебови со клапи. Четкана фланела. 55% памук, 45% полиестер. Стил # 112326286.

Детални спецификации

Додатоци на производи