• Свеж
1- Карат Т.Г.В. Камен камен со повеќе бои, жолто позлатено сребро, стабилно прстен и полу-вештачка лента

1- Карат Т.Г.В. Камен камен со повеќе бои, жолто позлатено сребро, стабилно прстен и полу-вештачка лента

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Украде го своето срце со овој Тангело мулти-бои Stone, Stackable Ring Ring & Semi-Eternity Band. Изработено во бујно жолто позлатено сребро, има 17 тркалезни, треперејќи мулти-бои камења (4 х 4мм), изработени на својот опсег. Полиран на брилијантен сјај, овој прстен е совршен додаток на секоја колекција накит. Направено во сребро. Облечен жолто-родиум. 1-2/5 CT T.G.W. Аметист, Гарнет, Цитрин, Перидот, Белиот Топаз и Иолит. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,7мм. Стабилен прстен и полу-етерарен опсег. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Детални спецификации

Додатоци на производи