• Свеж
Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден рубин и создаден бел сафир Сплит Шанк женски невестински прстен

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден рубин и создаден бел сафир Сплит Шанк женски невестински

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува кружен дел, создаден рубин скапоцен камен, поставен во центарот. Брановидот на брановидни се блеска со акцент создадени бели сафири. Соодветна лента, што snuggly се вклопува во прстенот го комплетира ансамблот. Завршено со светло полиран сјај, овој исклучителен сет на невестински рубин и бел сафир е сигурно дека ќе ја шармира. 8мм x 8mm со кружен дел создаден камен од рубин центар . со тркалезен акцент на бел сафир. Појавување на свадбениот бенд со создаден акцент на бели сафир. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : должина од 8,00 мм x 21,70 мм ширина x 7,20 мм висина на галеријата.

Детални спецификации

Додатоци на производи