• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'Зумаја лета 6' платно уметност од Хуан Пабло де

Трговска марка ликовна уметност 'Зумаја лета 6' платно уметност од Хуан Пабло де

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Хуан Пабло Десубјект : Пејзаж Апестил : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж од истегнати камења исполнети со вода. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хуан Пабло де „Зумаја лета 6“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи