• Свеж
Глофиш полу-месечен меурчиња за меурчиња галони, со сина LED меур

Глофиш полу-месечен меурчиња за меурчиња галони, со сина LED меур

DEN 1759.84

Од стока
Во магацинот

Овој комплет за меурчиња со меурчиња со полумесечина го прави совршен дом за вашата флуоресцентна риба. Овој комплетен комплет вклучува пластика од 3 галон, резервоар во форма на половина месечина и чиста пластична крошна со удобна дупка за хранење. Додатоците вклучуваат сино LED меур, Тетра шепот внатрешен филтер за напојување со кертриџ, воздушна пумпа, цевки и вентили и корисен водич за поставување. Синиот LED меурче создава прекрасен ефект на подводно осветлување што ги подобрува боите на глинестата, додека меурчињата ја подобруваат циркулацијата и оксигенацијата на водата во аквариумот. Овој резервоар мери 12,9 инчи широк за 12,5 инчи висок за 6,8 инчи длабоки. Глофиш флуоресцентна риба се раѓа брилијантно. Вклучува сите најважни работи : Вклучува 3-галон аквариум со крошна, сина LED меур, филтер за напојување Tetra Whisper со кертриџ, воздушна пумпа и водич за поставување/нега. Резервоар за половина месечина : Чиста пластична резервоар е лесен за идеално гледање. Сини LED светла : Брилијантни сини LED светла им даваат на флуоресцентна риба и додатоци уникатно флуоресцентен изглед, особено во темни поставки. Со меурче : ја подобрува циркулацијата и оксигенацијата на водата во аквариум. Искусете го Glo : Glofish флуоресцентна риба и производи создаваат комплетно подводно флуоресцентно искуство.

Детални спецификации

Додатоци на производи