• Свеж
Активна маица за изведба на долги ракави на Расел и Големи мажи, до 5xL

Активна маица за изведба на долги ракави на Расел и Големи мажи, до 5xL

DEN 447.68

Од стока
Во магацинот

Активната маица за перформанси на Расел е стручно направена во лесна измислица за да ја здобие влагата во голем број на температури. Дизајнирано со ракави на Раглан и странични отвори за дополнителна подвижност, оваа мета е ваш врвен избор во удобност и издржливост. Приближно. Мерења на моделот : Висина : 6'1 ”, половината : 30-1/2”, Градите : 37 ”, раменици : 45”. Моделот носи големина M. Опуштено вклопување. Вратот на екипажот. Пукања за дополнителна топлина. Влажност за влага со Intellifresh. Лесен. Странични отвори за леснотија на движење. 94% полиестер/6% спандекс. Машина за перење. Увезени. Изведба маица за мажи од Расел.

Детални спецификации

Додатоци на производи