• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Три сестри“ уметност од ulулио Зани

Трговска марка ликовна уметност „Три сестри“ уметност од ulулио Зани

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Giulio Zannisubject : Transport Style : Tpensal Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има големи чамци кои патуваат низ водата. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ulулио Зани „Три сестри“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи