• Свеж
Подлога за пријателски миленичиња Мохавк, 10 '14'

Подлога за пријателски миленичиња Мохавк, 10 '14'

DEN 268.00

Од стока
Во магацинот

Проширете го животот на вашиот килим и заштитете го вашиот тротоарите под него во која било област од вашиот дом со миленичиња и истурање доказ под подлога за килим од страна на Mohawk Home. Додека овој стил беше дизајниран да помогне да се одржи вашиот килим во место и да понуди дополнителен слој на поддржувачка перница под нозете, исто така ветува дека ќе престане да се истура и несреќи со миленичиња да продираат низ вашиот килим до вашиот кат со кадифен почувствувана страна и страна на бариерата за влага. За примена на тепих површини; Поставете ја подлогата на вашиот кат со почувствуваната страна свртена надолу и гумената страна отпорна на влага свртена нагоре против поддршката на килимот на вашата област. За примена на тврди површини; Поставете ја подлогата на вашиот кат со гумена страна отпорна на влага свртена надолу и почувствуваната страна свртена нагоре против поддршката на килимот на вашата област. Еластичните чувствувани и винилни материјали помагаат да се спречат течностите да се перфорираат преку килимот и на подот подолу. Додадената перница нуди меко чувство под нозете, обезбедува изолација, апсорпција на звук и супериорна заштита од абење и солза. Поддршката од гума отпорна на лизгање обезбедува супериорен зафат и помага да се спречи лизгање на килимот, гребење и брчки. Карактеристики за прилагодлива големина, едноставно исечете ја подлогата за килим со ножици за да одговара на килим. Лесна грижа и чиста, место чиста со благ детергент и вода кога е потребно. Големина : 10 'x 14'. Влошките за килими треба да бидат исчистени со раствор на благ детергент и вода или да се исчистат професионално. Не миење машини.

Детални спецификации

Додатоци на производи