• Свеж
Ступеларска индустрија Висконсин знаменитости обележје на турии патувања и места Сликање Необрачен уметнички печатени wallидни уметности

Ступеларска индустрија Висконсин знаменитости обележје на турии патувања и места Сликање Необрачен уметнички

DEN 553.60

Од стока
Во магацинот

Нашите wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци поставени на трајно 3,5-инчен дебело дрво MDF. Секое парче е завршено и доаѓа со свеж слој бела фолија на страните за да му даде јасен, чист изглед. Плакетите пристигнуваат подготвени да висат без инсталација и да дојдат со отстранливи пластични агли за да ги спречат да се оштетат во транзит. Димензии : 12 x 0,5 x 12 инчи. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување на посно или слој уметнички дела на полица или против wallид . Сите наши wallидни плаки започнуваат како високо квалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираат на трајно 3,5 инчи дебело дрво MDF. Секое парче е завршено и доаѓа со свеж слој фолија на страните за да му даде јасен чист изглед . Уметничките дела се однесуваат на : САД, држава, обележја, мапа, дијаграм, Висконсин. Дизајн од Карла Дели.

Детални спецификации

Додатоци на производи