• Свеж
Карат Т.Г.В. Сафир и Карат Т.В. Дијамант 10kt бело злато машко годишен прстен

Карат Т.Г.В. Сафир и Карат Т.В. Дијамант 10kt бело злато машко годишен прстен

DEN 5599.84

Од стока
Во магацинот

Овој Miabella 3/4 Carat TGW Sapphire и 1/4 CTW Diamond Maniversary Ring Ring прави прекрасен додаток на колекцијата на фино накит на која било жена. Изработена во бело злато, оваа ставка има канали и камења со песни, кои блескаат брилијантно во светлината и сигурно ќе соберат тони комплименти. Овој прстен за годишнина од бело злато е одличен начин да му покажете на вашата сакана колку се грижите за нив. Ова прекрасно парче е засилено со високо-полски финиш за да ви даде најмногу можен сјај. Неговите висококвалитетни компоненти значат дека никогаш не треба да ги симнувате. Достапно е во големини седум до девет. Miabella 3/4 Carat TGW Sapphire и 1/4 CTW Diamond 10kt Бело злато Годишнина прстен : Изработен во 10kt бело злато. 1/4 CTW. 3/4 CARAT TGW. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Канал и камења поставени со песни. Прекрасен 10 кг бел златен прстен. Прстен за мажи.

Детални спецификации

Додатоци на производи