• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Sublime II“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „Sublime II“ платно уметност од Моира Херши

DEN 1830.72

Од стока
Во магацинот

Уметник : Моира Хершејсубјект : Апстракт Стил : Скандинавскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Моира Херши „Sublime II“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи