• Свеж
Globe Electric Dimitri 1-лесен мат зелена приклучок или хардвир wallид Сконс ​​со антички месинг акцент рака и вклучен прекинувач за исклучување, 65547

Globe Electric Dimitri 1-лесен мат зелена приклучок или хардвир wallид Сконс ​​со антички месинг акцент рака

DEN 341.92

Од стока
Во магацинот

Приклучокот за безвременски Globe Electric Dimitri или Hardwire Walls Sconce е совршен додаток. Со топла матна завршница и сенка на чинијата, овој стилски wallид Сончес носи естетска куќа од фарма во секоја просторија. Сенката од 7 инчи е идеална за одразување на светлината и нудење на фармата што се чувствува додека скулптурната античка месинг рака го комплетира шик дизајнот. Користењето на гроздобер сијалицата ќе игра гроздобер чувство или ќе можете да го модернизирате вашиот Sconce со паметна сијалица и да имате изборен избор на вашите прсти. Плус, не сте ограничени од потребата за постојна врска со тврда количина-едноставно користете го кабелот со шест метри за да го поставите вашиот Sconce каде и да има излез. Опциите се бесконечни! Шик на фармата : Комплементарна за сите стилови на декор, приклучокот на Димитри или hardидот на хардвир, собира дизајн инспириран од фарма и шик профил со мат финиш. Способност за приклучок или хардвер : Дизајнот 2-во-1 ви овозможува да ја инсталирате wallидната светлина како приклучок за да можете да ја поставите насекаде во вашиот дом или да ја користите опцијата Hardwire за да создадете елегантен изглед безжичен. Барања на сијалицата : 1x E26/средна основа 60 W сијалица (продадена одделно) - компатибилен со LED, блескави и халогени светилки - препорачани LED или блескави светилки. Сенка на чинијата : Широката сенка на чинијата создава совршено ореол на светлината за вашата дневна соба, спална соба, кујна, трпезарија или ден. Лесно инсталирање : Вклучува целиот хардвер за монтирање за брза и лесна инсталација. Антички месинг акцент на раката : Античкиот месинг акцент ја комплетира шик дизајнот и носи елегантна завршница на кој било простор. Направете го тоа паметно : Автоматизирајте го вашиот Sconce со додавање на електрична сијалица Globe Electric - едноставно зашрафете ја и создадете различни решенија за осветлување со вашиот телефон - опциите се бесконечни!

Детални спецификации

Додатоци на производи