• Свеж
Старбакс русокоса печење к-чаша парчиња кафе-мешавина од веранда за пиварите на Keurig-BO

Старбакс русокоса печење к-чаша парчиња кафе-мешавина од веранда за пиварите на Keurig-BO

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Во Латинска Америка, фармите за кафе често ги водат семејства, со свои домови на истата земја каде што расте нивното кафе. Ние пиевме кафе со овие земјоделци со децении, седејќи на нивните веранди, со поглед на бујна убавина на дрвјата за кафе. Ни требаше повеќе од 80 обиди да го добиеме правилно - мило и вкусно со убава мекост. Keurig и K-Cup се трговски марки на Keurig Green Mountain, Inc., кои се користат со дозвола. Вкус и печење : Полесно, понежно преземање на печењето на Старбакс, мешавината на верандата на Старбакс е вкусен без да биде премногу смел. Премиум чаша : Кафето Старбакс е направено со стручно печено 100% зрна кафе Арабика. За Brewers Keurig : Starbucks K-Cup Pods се дизајнирани за употреба со системот за подготовка на единечна чаша Keurig. Уживајте дома : Уживајте во кафето Старбакс што го сакате без да го напуштите вашиот дом или канцеларија. Содржи : Вклучува кутија од 16 парчиња k-купови на кафето „Старбакс веранда“.

Детални спецификации

Додатоци на производи