• Свеж
Девојчето за пионерско дете, плетено фустан, големини 2T-6x

Девојчето за пионерско дете, плетено фустан, големини 2T-6x

DEN 319.84

Од стока
Во магацинот

Сега таа може да биде како мама во овој плетен фустан од Jerseyерси од пионерската жена. Во лесен, мек плетен дизајн, овој фустан ја задржува удобната и изгледа подготвена за секој настан за празници. Овој фустан од ракав од 3/4 frounce има вклопување во должина на коленото, тркалезно деколте и прекрасни отпечатоци од близнаци. Симпатична и удобна, ова е дека фустанот е сигурно дека ќе биде главен празник за мама и нејзиниот мини мене! Исклучиво на. Материјал : 95% полиестер/5% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. ФИТ : Опуштено. Деколте : Тркалезен врат. Затворање : стил на пуловер. Ракави : 3/4 должина на ракави. Ockебови : Ништо. Карактеристики : близнаци при ракав и полите; Затворање на задниот дел на клучот со копчето; Истегнете ја маичката плетена ткаенина. Пионерската жена плетена фустан за девојчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи