• Свеж
ФАУ овца кожа весена цврста плишана површина килим, слонова коска, 2'6 4 '

ФАУ овца кожа весена цврста плишана површина килим, слонова коска, 2'6 4 '

DEN 551.68

Од стока
Во магацинот

Колекција на килими со кожа на овци. Кадифен декор за подот. Faux reapskin regs од Safavieh се дизајнирани и направени да изгледаат убаво како оригинална овча кожа. Топло, поканувачко и луксузно удобно под нозете, овие лесни грижа, килими што се перат се изработени со кадифен мод-акрилни предива и се завршени за да се имитираат природни планински овци. Користете го вашиот килим со коска од овци во дневната соба, семејна соба, мастер спална соба или дури и во детска соба за убав и практичен акцент на подови од дрвени предмети или плочки. Боја : Брегот на Слоновата Коска. Големина : 2'6 "x 4 '. Енергијата се наomираше во Кина. Висина на купот : 1,5 во . Поддршка на велур, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува да помогне во спречувањето на менувањето и лизгањето. 100% јапонски акрилик. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Вакуум редовно (по можност еден без барови со тепачки) и самото место за чистење; за дамки што се отстрануваат, се препорачуваат за чистење на стручноста за килими; ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе се заштитат од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете од сообраќајот на нозете и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнини купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот килим да избледат со текот на времето; ставете ја тепихот на вашата област од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За момент. За момент Декорирање на преуредување, оваа област килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои Боите на килимот може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Детални спецификации

Додатоци на производи