• Свеж
ALC6121CF Високиот канцелариски стол, ергономски компјутерски биро стол, кафеава пичка кожа

ALC6121CF Високиот канцелариски стол, ергономски компјутерски биро стол, кафеава пичка кожа

DEN 1918.56

Од стока
Во магацинот

Канцелариски столчиња во Алеко го претставува овој сосема нов извршен директор за канцеларија за кожни работи. Неговата големина и изглед го прават идеално за секоја конференциска сала или канцелариски седење. Има убаво постепено, меко врзано кожено седиште, грбот и раката се потпираат со врвно шиење. Поддршката за основата и рацете се атрактивен контраст на финишот и доаѓа со навалување/заклучување и контрола на висината. Овие столчиња во Алеко се вашиот прв чекор за надградба на вашиот работен простор на подобар изглед и поудобен ден за работа. Aleko ALC6121 CF Висок канцелариски стол, ергономски компјутерски биро стол, кафеава пика кожа : Фиксни раце обезбедуваат часови удобна поддршка. Ергономскиот дизајн со мека тапацир на кожа PU е многу удобен со обилно подлога. Способност за вртење од 360 степени обезбедува многу погодност. Целосна големина. Пневматски систем за кревање на гас кој непречено ќе ја прилагоди висината на седиштето на вашата лична предност. Високо издржлива конструкција. Мазните летачи за летање обезбедуваат зголемена удобност и подвижност. Широката база на стапалото со најлонска база со 5 starвезди го одржува столот стабилен. Опција за навалување што овозможува употребата да седне во поудобна позиција. Димензии на седиштата : 21 "x 20". Димензии на грбот : 20 "x 27". Прилагодлива висина : (подот до седиште) 19 "-23".

Детални спецификации

Додатоци на производи