• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „крајбрежно одморен дрво III црвено весело Божиќ“ уметност од Кетлин Пар МекКена

Трговска марка ликовна уметност „крајбрежно одморен дрво III црвено весело Божиќ“ уметност од Кетлин Пар МекКена

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Artist : Kathleen Parr Mc Kenna Subject : Seasonal Style : Natural Modern Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features the words "Merry Christmas" under a Christmas "tree" made of driftwood with red and зелени светла. Истакнати бои : Сликите на Белата, сивата Кетлин Пар МекКена слават страст за боја, почит кон природата и loveубов кон акварел. Нејзиното хавајско студио е зафатено во текот на целата година со комисии и дизајнерска работа. Нејзината работа се гледа во галерии и колекции низ САД и е широко лиценцирана за производи за домашни украси. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зборовите „Среќен Божиќ“ под Божиќно „дрво“ направено од Дрифтвуд со црвени и зелени светла.

Детални спецификации

Додатоци на производи