• Свеж
Империјал 10K розово злато 1 6CT TW Diamond Cluster Meping Ring

Империјал 10K розово злато 1 6CT TW Diamond Cluster Meping Ring

DEN 11359.84

Од стока
Во магацинот

Засилете го вашиот стил со овој убав и пенлив Дијамонг прстен за мажи. Изработено во злато од розово 10к, овој заматен изглед покажува кластер на треперливи тркалезни дијаманти поставени во полирана граница. Широкиот затегнат шанк се чува обична и има полирана завршница. Зрачен со 1/6 ct.t.w. на дијаманти и брилијантен ламнат сјај, овој зачудувачки дијамантски кластерски прстен за мажи прави луксузна модна изјава. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,15 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : Милграјн. Димензија : 9,70 mm (должина) x 22,20 mm (ширина) x 4,00 mm (висина на галеријата). Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Детални спецификации

Додатоци на производи