• Свеж
Сабрина цврста обична крајна маса со фиока за складирање, потресена крема

Сабрина цврста обична крајна маса со фиока за складирање, потресена крема

DEN 2031.84

Од стока
Во магацинот

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Liveивејте подобро. Safavieh Sabrina Solid Casual End Table со фирмата за складирање на крајната маса Сабрина со своите долги обликувани нозе се омажи за лесен алур на фармата со самостојни манири во кревет. Доволно големи за да се одржат најважните работи, како очила, ламба за читање и книги, сабрина, во бор со потресна завршна обработка на крем, не треба многу простор за да блесне. Современиот дизајн додава шик изглед на вашиот дом. Издржлива рамка од бор од бор за долготрајна долговечност. Потребно е мало собрание. Боја : потресена крема. Димензии на артикалот : 17,7 in. W x 13.8 in. D X 31.9 in. H. фиока : 7,7 in. W x 10.8 in. D X 3.9 in. H. полица : 10.6 in. L x 11.4 in. W. Тежина на артикалот : 15,4 фунти . Капацитет на тежина : 35 фунти . Дрвото е природен материјал со варијации на сенка во боја, конфигурација, ленти и структура на жито. Секое поединечно парче мебел за сафавих има карактеристични ознаки што ќе се разликуваат од примероците од фото и изложбени салони. Редовното внимание и одржувањето на финиот мебел може да ја обезбеди нејзината убавина за наредните години. Секогаш користете ги чувствуваните влошки под сите написи за да спречите обезбојување или омекнување на лак. Пластичните и гумените основи на предметите можат да обезбодат дрво. Додатоци во фотографијата (ите) во стилот на живот не се вклучени. Забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на мебел може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои варијација . Прашина редовно со мека, сува крпа. Никогаш не користете подмачкани или третирани крпи на лакирани завршувања. Некои завршувања можат да се избришат со влажна (не влажна) крпа, проследена одеднаш со триење со сува крпа за да се отстранат отпечатоците од прстите и измамниците. За постојани места, нежно исчистете со мека крпа и раствор на вода и благ сапун, проверете дали ќе избришете суво. Користете лепило за почувствувани влошки, крајбрежни и пласмати за да го заштитите вашиот мебел.

Детални спецификации

Додатоци на производи