• Свеж
4- графичка маица на мали девојчиња

4- графичка маица на мали девојчиња

DEN 255.68

Од стока
Во магацинот

Купете ја оваа колекција облека за деца од 365 деца од garanimals! 365 деца од Garanimals нудат мешавини и стилови на совпаѓање за големини од 4 до 8. Тие вклучуваат секојдневни суштински парчиња за гардероба на вашето дете : шорцеви од Бермуда, врвови на резервоарот, графички маички, плетени капри панталони, хеланки, здолништа и многу повеќе. Овој врв, на пример, без напор го меша стилот и удобноста за вашето дете да ужива во најдоброто од двата света. Се одликува со симпатична предна графика што ќе стави насмевка на лицето, додека кратките ракави и лесната тежина на ова парче ја одржуваат кул и суво. Ова 365 деца од Garanimals Tee се исто така направени од мека мешавина од памук и полиестер, така што вашиот мал зрак на сонце останува удобно без разлика дали е дома или на игралиште. 365 деца од графичката маица на Garanimals Mall Girls 4-8 : 60% памук, 40% полиестер. Маица . Мека маичка плетена ткаенина. Светла предна графика. Кратки ракави. Лесен. Достапно во разновидни стилови. Измијте внатре надвор, машина за миење ладно со слични бои, нежен циклус, суво суво, измијте одделно, без белило, ниско железо на обратно, не печатете/мотивирање.

Детални спецификации

Додатоци на производи