• Свеж
Кабинетот на стадионот Випер со шут кралот Сисал Дартборд & Бикот започнува овде

Кабинетот на стадионот Випер со шут кралот Сисал Дартборд & Бикот започнува овде

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Вашето владеење започнува сега! Воведување на кабинетот на стадионот „Випер“ со шут кралот Сисал Дартборд & "Бикот започнува овде " Пакет за маркер за фрлање на линијата - пакетот на секој крал или кралица на пикадо што му треба во нивната кралска ризница! Кралот на шут е регулатива за квалитет на турнирот 17,75 "во дијаметар и е направен од компресирани сисални влакна, доделувајќи му значителна долговечност во споредба со постарите, дрвени одбори. Ова се должи на природата на материјалот" само-лекување : сисал влакната автоматски ги затвораат дупките што ги оставаат вашите пикадо, во суштина враќајќи ја таблата во неговата првобитна состојба секогаш кога ќе се отстрани стрелата. Можете исто така да го ротирате прстенот за одвојување на бројот околу таблата, дозволувајќи им на вашите премиерни места да се преселат во нов дел кога претходниот Оние што се носат надолу. Нејзиниот основен булсеј и заоблен, галванизирана пајак од челична жица, исто така, значително ги намалува вашите шанси да се исфрлиме на ударот, и ако сакате веднаш да започнете, се вклучени шест стартерски пикадо за да ви дозволат прво да пукате и да поставувате прашања Подоцна. Во меѓувреме, кабинетот на стадионот што ја содржи таблата е изграден од дрво и им се дава мазна финиш на орев. Неговите врати се карактеризираат со бронзени шарки со месинг од патина, вградени табли за суво бришење и магнетно заклучување за да го задржи кабинетот цврсто затворен кога не во употреба. Пикадо и други додатоци може да се чуваат во преградата под областа на таблата, а заградата за монтирање инсталирана за вас во центарот на кабинетот го прави да го закачите вашиот шут крал ветре. Заокружувањето на пакетот е стандарден маркер за фрлање линија што лесно се нанесува на кој било кат. Регулатива за квалитет на турнирот 17,75 "Дартборд е употреблива со пикадо од челик и мек врв. Компресираните сисални влакна повторно се усогласуваат откако пикадо се отстранети, со што таблата е потрајна. Отскокнување. Рот-ротирачкиот број на прстенот ви овозможува да го користите секој дел и да се намали абење и солза. Вклучува шест пикадо со почетнички челични врвови за да можете веднаш да пукате.

Детални спецификации

Додатоци на производи