• Свеж
Бр. Illилијан смачкана панел за џеб за завеси од шипка, 51 x95

Бр. Illилијан смачкана панел за џеб за завеси од шипка, 51 x95

DEN 92.64

Од стока
Во магацинот

Стрчаната текстура на овој број 918 illилијан завеса во сина боја додава суптилен допир на елеганција на вашите прозорци. Оваа лесна текстура дозволува мека сончева светлина додека обезбедува одредена приватност. Спарете ги овие завеси со други панели за завеси или валенција за да завршите стилски слоевит изглед. Опремено со вграден џеб за шипка за лесно закачување на стандардни шипки за завеси до дијаметар до 3/4 ". Продадени како индивидуални панели со мерење на 51 " ширина со должина од 95 ". Машинско миење ладно на нежен циклус. Користете не-хлор белило кога е потребно. Tumble суво на тивок оган. Не пеглајте. Смачкана чиста ткаенина за гласови. Нежно филтрира светлина додека ја подобрува приватноста. Дизајнот на џебот на прачката овозможува лесно виси на стандардна шипка за завеси. Машинско перење. Идеално парче за положување за дополнителна приватност и контрола на светлината. Секоја табла се продава одделно. Врска на завесата не е вклучена. Може да биде потребна двојна шипка за поставување.

Детални спецификации

Додатоци на производи