• Свеж
Експерт градинар на отворено во живо, холи, 18 -24 Висок, 2. Гал тенџере

Експерт градинар на отворено во живо, холи, 18 -24 Висок, 2. Гал тенџере

DEN 319.52

Од стока
Во магацинот

Експертскиот градинар Холи се кул сивата дамки имаат потреба од папрати! Елегантни, тропски и дрвени сите во исто време, тие се задолжителни за секоја градина во сенка. Холи Ферн, исто така, најчесто наречена јапонска холи-папрат, е така именувана затоа што кожните, лакови со темно зелена боја на оваа папрат личат на гранките на Холи. Тоа е дома на прекрасен начин во шумските градини и сивата области на кревети или граници. Користете како нечистотија растение за простор исполнет со дрво. Апелационата форма на отворена вазна, исто така, ги освојува точките на бонбони за очи во контејнер на внатрешен двор или внесена внатре за животниот век. Придружни растенија вклучуваат хостеми и други големи лисја на повеќегодишни. Засиленото зеленило на Холи Ферн се контрастира убаво со растителни растенија. Отпорен на елени, тешка сенка и сол. Расте на 24 "високи и 12 " до 18 "широки. Го цени редовното наводнување и богата, добро исцедена почва. Обезбедете филтрирана светлина. Харди до зона 7/0 степени F. Експерт градинар на отворено во живо растение Холи расте 18"- 24 ”висок, 2,25 гал тенџере : повеќегодишна цветна грмушка на отворено, расте до 24" висока и 12 "до 18" ширина. Одличен опрашувач. Миризливи цвеќиња. Засади на полно сонце. Ниска употреба на вода. N/a. N/a.

Детални спецификации

Додатоци на производи