• Свеж
Ана Типо 00 Екстра фино брашно, 2. lbs

Ана Типо 00 Екстра фино брашно, 2. lbs

DEN 110.72

Од стока
Во магацинот

Ова брашно Anna Tipo 00 е стариот свет, автентично брашно во стилот на Неапол, кое држи до високите температури потребни за правење пица. Ситно е мелено со мека текстура, дава крцкава кора секој пат. Ова екстра-фино брашно 2,2 фунти е одличен избор за различни потреби за печење. Со автентичен вкус, добивате готов оброк што може да се ужива со семејството и пријателите во секое време. Ова италијанско брашно доаѓа во удобен пакет од 10, обезбедувајќи ви многу да трае долго време. Тоа е екстра-фина конзистентност ја прави идеална опција и за лесни и потешки рецепти. Itе се складира лесно кога не се користи исто така. Ова брашно ќе ви направи едноставно да создадете уникатни оброци од дома. Ана Типо „00“ Екстра фино брашно : 100% италијански. Екстра-фино брашно 2,2 фунти додава автентичен вкус и леснотија за сите ваши потреби за печење. Идеално за пица, фокуси, бискоти, колачиња, леб, свежи тестенини.

Детални спецификации

Додатоци на производи