• Свеж
Поглед на Сена во Херблај платно уметност од Пол Сингак

Поглед на Сена во Херблај платно уметност од Пол Сингак

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Пол Sign ACsubject : Пејзаж-апелатив : Модерни производски тип на средниот век : Галерија-обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитени марки на ликовната уметност „Поглед на Сена во Херблеј„ Канвас уметност “од Пол Сингак.

Детални спецификации

Додатоци на производи