• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'Newport News Va Skyline Wb-Bw' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte, Birch Frame

Трговска марка ликовна уметност 'Newport News Va Skyline Wb-Bw' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte,

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност 'Newport News Va Skyline Wb-Bw' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte, Birch Frame : Artist : Marlene Watson. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има црно -бела дизајнирана силуета на Newупорт Newsуз, Вирџинија Скајлин. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Детални спецификации

Додатоци на производи