• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „кучиња плажа“ платно уметност од Лусија Хефернан

Трговска марка ликовна уметност „кучиња плажа“ платно уметност од Лусија Хефернан

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Лусија Хефернансубјект : животни Стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има животни кои лежат на плажа. Истакнати бои : тен, светло сина, сина, задечка, сива боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Animalsивотни кои лежат на плажа.

Детални спецификации

Додатоци на производи