• Свеж
Parvez Taj подготвен за плажа II платно wallидна уметност

Parvez Taj подготвен за плажа II платно wallидна уметност

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Ова е подготвено за wallидната уметност на плажа II платно е печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Parvez Taj Подготвен за плажа II Canvas Wallидна уметност : ликовна уметност платно печати од Parvez Taj. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Детални спецификации

Додатоци на производи