• Свеж
Демарини Вуду Оверлирд ФТ Сениорска лига - Бејзбол лилјак

Демарини Вуду Оверлирд ФТ Сениорска лига - Бејзбол лилјак

DEN 207.52

Од стока
Во магацинот

Сениорската лига на Demarini Voodoo Overlord FT -5 Baseball Babyball има барел од легура X12, дизајниран да создаде оптимална сила на најтенките точки. Рачката D-Fusion FT, екстра тврда парадокс +плус композитна шипка спарена со термо-фузионирана затегнување ја елиминира вибрациите и ја пренасочува енергијата назад во барел. Крајното капаче со две парчиња јон-V е специјално дизајнирано за вуду да ги намали вибрациите додека ја турка енергијата на слаткото место. Копчето RCK е анатомски дизајнирано да се вклопи совршено во вашата рака. Демарини Вуду Оверлирд и Сениор лига -5 Бејзбол лилјак : -5 Капка. Сениор лига. 2-5/8 "Барел. Запознава 1,5 БПФ Стандард за бејзбол лилјак. 1-годишна ограничена гаранција.

Детални спецификации

Додатоци на производи