• Свеж
Bernat® Baby Black # Супер гломазна полиестерска предиво, Buttercup 10.5oz 300g, дворови

Bernat® Baby Black Супер гломазна полиестерска предиво, Buttercup 10.5oz 300g, дворови

DEN 570.24

Од стока
Во магацинот

Луксузно меко, предиво во стилот на Ченил, што е совршено за бебешки ќебиња и облека. Оваа машина што може да се мие и исушено предиво е совршено разноврсно предиво за бебе. Големиот мерач ги прави проектите да летаат. Yarns Bernat® Baby ™ се овластени OEKO-TEX® и се тестираат за над 300 штетни материи и се докажани дека се безбедни за чувствителната кожа на вашето бебе. Направете проект во секоја сенка! Bernat® Baby Blinket ™ #6 Супер гломазен полиестер предиво, бебиња Деним 10.5oz/300g, 220 јарди (4 пакувања) : . > Економска големина на голема топка. Содржина : 100% полиестер. Големина по скин : 300g / 10.5oz, 201m / 220yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : #6 Супер гломазен. Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 8 STS и 13 реда со игла за плетење од 8 mm (САД 11). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 7 SC и 8 реда со кука од капчиња од 8 mm (U.S. L-11). Препорачано за : плетени и капчиња за бебиња. Препорачана игла за плетење : 8 мм. Препорачана кука со капчиња : 8 мм.

Детални спецификации

Додатоци на производи