• Свеж
Андерсон Ериксон 1% млеко слатко ацидофилус ниско масно млеко, половина галон

Андерсон Ериксон 1% млеко слатко ацидофилус ниско масно млеко, половина галон

DEN 83.52

Од стока
Во магацинот

АЕ здрава низ целата млеко со ниско масново како семејна млекара од Ајова, АЕ млечни производи е страсна за обезбедување на одлична млекара за дегустација. Ние додаваме пробиотични култури на AE лекување низ целата млеко за да помогнеме во зајакнувањето на имунолошкиот систем и да промовираме здраво варење. АЕ млечни производи прима млеко од семејни фарми во Ајова, така што млекото е свежо време кога пристигнува во соседските продавници. Секоја унца од АЕ млеко се тестира строго пред да ја прифатиме од фармата, и не прифаќаме млеко со додадени хормони, антибиотици или пестициди. Слатка киселина без глутен АЕ 1%.

Детални спецификации

Додатоци на производи